| Diameter | 115 мм |
| Height | 167 мм |
| Color | Yellow |
| Operating voltage | 12-110V |
| Lamp type | LED lamp |
| Material | PC Polycarbonate |
| Number of lamps (LEDs) | 36 |
| Fastening type | On the stem Socket with contacts (DIN) |
| IP protection class | IP65 |
| Lamp marking | SMD 5730 |
| Producing country | Turkey |
| SKU | EMR-34 |
| Brand: | EMIR |
Flashing beacon (flasher), yellow (orange), mounted on a rod, Socket/DIN connection type. Rod diameter D24mm Operating voltage 12-110 volts, on a diode lamp.
Voltage to the beacon is supplied via contacts located in the middle of the rod and the beacon. The beacon is mounted on the rod using a clamp on a wing nut that comes with the beacon. The beacon is mounted on a flexible system that prevents it from being damaged by oncoming tree branches and low engineering structures.
Used on road maintenance service vehicles during road work, on large and heavy vehicles, on agricultural machinery, the width of which exceeds 2.6 m, and serves to attract attention and warn of danger.
The bulb of the beacon is made of impact-resistant polycarbonate and does not fade from ultraviolet rays.
If you have any questions or need advice, you can call our managers:
+380 (44) 545-70-22
+38 (067)742-94-13 Viber
+38 (050)177-44-34 Viber
Tags: EMR-33, EMIR, EMIR EMR-33 flashing beacon orange 12 v under the rod turkey, flashing beacon orange up to 110 volts under the rod, flashing beacon orange 12-110 volts, beacon on the rod 12-110 volts, flashing beacon 12 - 110 volts on the rod, flashing lights for cars, flashing light for tractors, flashing light for cars, strobe flasher, beacons for cars, beacons for cars, strobe lights for cars, strobe lights for cars, flashing light for special equipment, yellow flasher, strobe lights, flashing light for roofs, strobe lights photo, led flashing light, light beacons, flashing lights, signal beacon, flashing light, flashing light for car roof, beacon on car roof, special signals for special equipment, beacon for tractors, lantern flashing light, flashing siren, car stroboscopes, car flashing light, special light signals, small stroboscopes, special flashing lights, strobe beacon, cigarette lighter stroboscopes, headlight stroboscopes,





























